Světovému setkání rodin s papežem v Dublinu mají předcházet setkání ve farnostech. Papež František nabízí šest katechezí, které vycházejí z jeho apoštolské exhortace nazvané Amoris laetitia, „Radost z lásky“. František v ní vyjadřuje naději, že rodiny a všichni, kteří je mají podporovat, budou tento dokument pečlivě a trpělivě studovat. Předkládaný program nazvaný „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“ představuje iniciativu, která má toto studium podpořit a nabídnout pro ně podklady. 

Témata farních setkání jsou: Realita dnešního rodinného života, Křesťanská vize rodiny, Boží sen o lásce, Manželská láska rostoucí ke zralosti, Z Božího milosrdenství není nikdo vyloučen, Evangelium naděje pro naše rodiny. 

Katecheze pro farní setkání najdete zde. Součástí katechezí jsou anglická videa s českými titulky. (Originály najdou zájemci zde.)

Nabízíme také impulzy pro moderátory farních setkání, kde najdou možné otázky ke katechezím a citátům papeže Františka: Realita dnešního rodinného života, Křesťanská vize rodiny, Boží sen o lásce, Manželská láska rostoucí ke zralosti, Z Božího milosrdenství není nikdo vyloučen, Evangelium naděje pro naše rodiny. (Impulzy budou postupně doplňovány.)

Ať je i Vaše farnost obohacena díky rozhovorům o postavení, významu a roli rodiny v církvi a společnosti.

Mluvme o rodině! Buďme rodinou!

 

 

Štítky: Dublin Světové setkání rodin 2018 Události