Národní centrum pro rodinu | Církev a rodina | Poutě rodin u nás
Poutě rodin u nás
Národní pouť rodin 2014 - Žďár nad Sázavou PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Září 2014 00:00
plakat_NP2014_smallV roce 2014 slavíme 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Biskupové Čech a Moravy k této přiležitosti vyhlásili rok 2014 Rokem rodiny a podpořili Národní pouť rodin, která se uskutečnila v areálu zámku rodiny Kinských na Zelené hoře ve Žďáru na Sázavou 29.–30. srpna 2014. Této slavnosti s názvem Fandíme rodině se zúčastnilo více než 4000 lidí. Mezi poutníky byli nejen rodiče s malými dětmi, ale i rodiny s dospívajícími, nechyběla i generace prarodičů.
Celý článek...
 
Poutě rodin v české a moravské provincii PDF Tisk Email
Pátek, 29 Srpen 2014 00:00
Diecézní Centra pro rodinu připravují na mnoha poutních místech v různých diecézích pravidelné poutě rodin. Aktuální přehled připravovaných poutí najdete na webových stránkách jednotlivých center – viz Spolupracující centra.

Arcidiecéze pražská

Arcidiecéze pražská:

alt

Tradice poutí rodin zde začala již v r. 2002. Rodiny z pražské arcidiecéze se scházejí ke slavení poutní mše svaté v Jablonném v Podještědí, Staré Boleslavi, pražské Loretě, Tetíně i Svaté Hoře. V roce 2013 se konala 11. arcidiecézní pouť rodin – v sobotu 1. června 2013 do Hrusic. Poutní mši sv. v 11:00 hod. sloužil Mons. P. Aleš Opatrný, Th.D. Více»

alt

Diecéze litoměřická

Diecéze litoměřická:
alt

Od r. 2003 se konají poutě rodin v Bohosudově, kde slaví svátek Panny Marie Sedmibolestné. Program pro děti i dospělé pokračuje v zahradě biskupského gymnázia. Pro poutníky jsou připravené tipy na výlety do okolí. 12. 9. 2015 se od 10.00 hod. uskuteční diecézní pouť rodin v Jablonném v Podještědí. Poutníci si mohou prohlédnout baziliku, hrob sv. Zdislavy i hrad Lemberk. Více»

alt alt

Diecéze královéhradecká

Diecéze královéhradecká:
alt

Diecézní poutě bývají pravidelně tematicky zaměřené. Poutě rodin se konaly v r. 2004, 2007 a 2010 v barokním kostele Sedmi radostí Panny Marie v Malých Svatoňovicích. Součástí programu, na kterém se Centrum pro rodinu pravidelně účastní, bývají hry pro děti a vzdělávací program pro dospělé. Více»

Fotogalerie z pouti»

alt alt alt
Arcidiecéze olomoucká

Arcidiecéze olomoucká:
alt

Poutě za obnovu rodin a kněžská povolání se uskutečnily poprvé z popudu arcibiskupa Mons. Jana Graubnera na podzim r. 1994 v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku a v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, od jara 1995 pak i v dómu sv. Václava v Olomouci. Od r. 1996 až dodnes probíhají tyto děkanátní poutě střídavě na Velehradě a v Olomouci. Od r. 2001 se s těmito poutěmi každoročně souběžně konaly pak již samostatné Arcidiecézní poutě rodin na Sv. Kopečku u Olomouce. Od r. 2004 do současnosti se poutě uskutečňují na Sv. Hostýně vždy poslední sobotu před začátkem školního roku. Téměř deset let se v arcidiecézi konají na různých místech také děkanátní nebo farní Poutě rodin. Arcidiecézní pouť rodin a učitelů s bohatým programem pro celou rodinu se uskutečnila 29. srpna 2015 na Sv. Hostýně, poutní mši sv. v 10:15 hod. sloužil arcibiskup Mons. Jan Graubner. Více»

alt alt
alt
alt

Diecéze brněnská

Diecéze brněnská:
alt

Rodiny z brněnské diecéze se scházejí pravidelně na konci prázdnin od roku 2004 v areálu zámku na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou. Kromě duchovního a vzdělávacího programu probíhá na jevišti pestrý kulturní program, pro děti jsou v areálu zámku připraveny hry, soutěže i výtvarné dílny. 12. ročník se konal 29. srpna 2015. Poutní mši sv. v 10:00 hod. sloužil biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Více»

alt alt alt
Diecéze ostravsko-opavská

Diecéze ostravsko-opavská:
logo_diec_ostr

Oblíbeným poutním místem je Maria Hilf u Zlatých Hor, kam se každoročně vydají desítky poutníků. K příležitosti oslav Dne matek se začaly v 90. letech minulého století konat poutě na ochranu nenarozeného života. Dnešní poutě rodin pořádá vždy některý z děkanátů za spoluúčasti diecézního Centra pro rodinu. 9. 5. 2015 se konala pouť rodin, mši sv. od 15:00 hod. celebroval biskup Mons. František Václav Lobkowicz. Více» 
Národní pouť rodin – Svatý Kopeček 2006 PDF Tisk Email
Neděle, 14 Květen 2006 12:48

alt 14. května 2006 se na Svatém Kopečku u Olomouce konala Národní pouť rodin. Na tomto místě se již tradičně scházejí rodiny z olomoucké arcidiecéze, aby společně se svým arcibiskupem slavily liturgii a dostaly příležitost strávit příjemné chvíle – děti při hře a rodiče při vzájemném sdílení.

Celý článek...
 
Národní pouť věnovaná rodinám – Velehrad 2002 PDF Tisk Email
Pátek, 05 Červenec 2002 12:46
alt V rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle se 5. 7. 2002 konala tradiční Národní pouť, věnovaná rodinám. Ve své homilii k rodinám promluvil delegát Rady pro rodinu České biskupské konference a brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Více «zde»
 
Dny lidí dobré vůle PDF Tisk Email
Středa, 05 Červenec 2000 12:45
alt Již od roku 2000 se každým rokem scházejí poutníci, aby společně oslavili svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velehradě v rámci Dnů lidí dobré vůle. Cílem oslav je spojit všechny "lidi dobré vůle" bez ohledu na jejich národnost, politické či náboženské přesvědčení a vyzdvihnout hodnoty naší žido-křesťanské kultury. Bohatý program je v předvečer svátku sv. Cyrila a Metoděje zakončen Koncertem lidí dobré vůle. Oslav 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů se zúčastnilo více než 70 000 poutníků, slavnostní poutní mši sv. sloužil dne 5. července papežský legát Kardinál Josip Bozanić, arcibiskup záhřebský, za účasti českých, moravských a slezských biskupů. Více»
 


Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny