Národní centrum pro rodinu
Sněmovní tisk 275 – Návrh zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě PDF Tisk Email
Pátek, 29 Duben 2016 06:57
paragraf2Již březnu 2013 předložila skupina senátorů s hlavním iniciátorem Františkem Bublanem, senátorem za ČSSD, na projednání tento návrh zákona, který má ve vybraných svátcích upravit otevírací dobu v maloobchodech a velkoobchodech. Vláda k návrhu tohoto zákona vydala v srpnu 2014 neutrální stanovisko. Dne 15. 4. 2016 schválila Poslanecká sněmovna ve třetím čtení pozměňovací návrh tohoto zákona, který však omezuje otevírací dobu pouze na volné dny 25. a 26. prosince a 1. ledna a na Štědrý den upravuje otevírací dobu maximálně do 14:00 hod.

Zákon je vnímán jako revoluční, ale svým omezením pouze na tři dny nesplnil vůli zákonodárců z řad senátorů ani stanovisko velké části pracovníků v obchodu. Zákon bude projednávat nyní Senát a je vysoce pravděpodobné, že ho opětovně vrátí k projednání Poslanecké sněmovně v původním znění. Dle předkladatelů zákona se zaměstnanci pracující ve svátek nemohou plně věnovat své rodině, neboť v době, kdy mají jejich děti volno, pracují. Ve svátek by měla být rodina pohromadě a věnovat se, mimo jiné, rodinným záležitostem. Více Sněmovní tisk 275».
 

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny