Národní centrum pro rodinu
Seminář Rovnost příležitostí z pohledu rodinné politiky PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Srpen 2016 06:56
logo_pspMilí příznivci rodinné politiky, Národní centrum pro rodinu si Vás dovoluje pozvat na seminář „Rovnost příležitostí z pohledu rodinné politiky“, který se uskuteční 20. 9. 2016 od 10:00 v prostorách Konírny Poslanecké sněmovny PČR.

Pokud se zabýváme situací a potřebami rodiny, pak k tomu neodmyslitelně patří péče, která se v rodině odehrává, o děti, seniory, nebo jiné na péči závislé osoby. Obě její roviny - naplňování potřeb pečovaného a zároveň projev vztahu, sounáležitosti a solidarity pečujícího - jsou nesporně výrazným sociálním přínosem. Máme na mysli velmi cenný rozměr mezigenerační solidarity, odpovědnosti jednoho za druhého, preventivní účinek kvalitního vztahového zázemí a další sociální a lidské roviny. Zároveň s sebou ale přináší výrazná sociální rizika, která mohou ovlivňovat kvalitu života rodiny. Program najdete zde» a přihlašování zde»

Seminářem chceme uchopit koncept rovných příležitostí s velkým respektem k pozitivním dopadům, které přinesl (např. v oblasti zaměstnávání), ale také poukázat na úhel pohledu pečujících z hlediska svobodné volby.

Jde nám zejména o společenský rozměr péče a jejího uznání a deficity, se kterými se pečující musejí vyrovnat (kromě příjmového propadu také ztrátu sebevědomí a společenského statusu, pokud se rozhodnou pečovat osobně nebo nemají jinou volbu). Polemizujeme tím s názorem, že jediným zdrojem společenského uznání je profesní aktivita, protože pak nejde o rovné příležitosti, ale o vnucenou volbu.

Mezi přednášejícími jsou například náš švédský kolega Jonas Himmlestrand, prof. Lenka Šulová a PhDr. Libor Prudký z Karlovy univerzity. Těšíme se na Váš zájem a účast. 
 

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny