Národní centrum pro rodinu | Mezinárodní spolupráce
Federace katolických rodinných svazů v Evropě PDF Tisk Email
Pátek, 29 Červen 2012 12:19

alt FAFCE

Federace katolických rodinných svazů v Evropě (FAFCE) vychází a pracuje na základě sociálního učení katolické církve, má vazbu na Radu Evropy, Evropský parlament, OSN, Svatý stolec (Papežskou radu pro laiky a Papežskou radu pro rodinu).

FAFCE vznikla 14. 6. 1997. V současné době sdružuje Rakousko, Německo, Slovensko, Jižní Tyroly, Francii, Portugalsko, Itálii, Irsko, Maďarsko a Českou republiku.

Cílem práce je sledovat rodinnou politiku v EU a společně na ni reagovat. Federace vydává rezoluce a je ve stálém kontaktu s poslanci v Bruselu a Štrasburku.

Celý článek...
 
Vienna NGO Committee on the Family PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Červen 2012 00:00

alt Vienna NGO Committee on the Family

Vídeňská komise pro rodinu nevládních neziskových organizací sdružuje organizace z celého světa za účelem výměny informací o situaci rodiny v dnešním světě. Komise vznikla v roce 1985 jako součást Organizace spojených národů a sdružuje 67 organizací. Komise zasedá dvakrát ročně ve vídeňském mezinárodním centru.

Jejím cílem je sledovat situaci rodin ve světě a reagovat na jejich potřeby. Komise vydává prohlášení a je ve stálém spojení s příslušnými komisemi v newyorském sídle OSN.

 


Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny