Národní centrum pro rodinu | Naše akce | Ostatní
Ostatní
Národní týden manželství 2015 PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Únor 2015 00:00
logo_NTMLetošní ročník Národního týdne manželství přichází s mottem „Šťastně až do smrti – není to jen pohádka?  Národní týden manželství, jehož hlavním tématem je budování vztahů, které vydrží, zahájila tisková konference 9. února 2015 v budově Ministerstva práce a sociálních věcí. Asociace center pro rodinu se každoročně jako jeden z partnerů připojuje k NTM svými aktivitami»
Celý článek...
 
Motivační kurz pro ženy na podzim 2014 v Brně PDF Tisk Email
Čtvrtek, 07 Srpen 2014 10:21
MK_2014_smallMotivační kurz určený ženám před návratem z mateřské či rodičovské dovolené do zaměstnání se konal od 2. 10. 2014 v Brně. Po devět čtvrtečních dopolední účastnice hledaly odpovědi na otázky, jakou hodnotu přináší rodičovství mému růstu, jak lze uplatnit nové dovednosti nabyté péčí o rodinu na trhu práce, jak komunikovat se zaměstnavatelem či jak dostát nárokům zaměstnání, když na mě doma čekají děti. Kurz byl dotován z rozpočtu JmK a MPSV a navazoval na několikaletou osvědčenou tradici motivačních kurzů vedených podle metodiky NCR inspirované vzděláváním žen v zahraničí. Pořadatelem byla Asociace center pro rodinu Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně, Národní centrum pro rodinu se na kurzu podílí lektorsky a metodicky. Více»
 
Konference Prevence rizikového sexuálního chování 6. 11. 2013 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 03 Říjen 2013 08:12
konf_CB_small6. listopadu 2013 se v Českých Budějovicích konala konference s akreditací MŠMT pro pedagogy, výchovné pracovníky, odbornou veřejnost a rodiče. Konference byla zaměřena na aktuální odborné poznatky k tématům, která ukládá RVP jako prevenci rizikového chování a výchovu zdravých postojů v otázkách sexuality. Akce se konala na Krajském úřadě Jihočeského kraje od 8:30 do 15:00 hod.
Celý článek...
 
Seminář Rodina v etických otázkách dnešní doby PDF Tisk Email
Středa, 10 Říjen 2012 00:00
alt3. října 2012 se prostorách emauzského opatství v Praze konal další ze seminářů zaměřených na rodinnou politiku. Odpovědi na otázky, zda není společnost vůči rodině nespravedlivá, s jakými úskalími je spojen život současné rodiny či pojmenováním faktorů, které život rodině „zbytečně" komplikují, hledali přednášející na pozadí současných trendů RP, která se soustřeďuje zejména na sociálně-právní ochranu dětí a rychlejší návrat pečujících rodičů na trh práce. Shrnutí semináře a příspěvky přednášejících najdete níže.
alt
Celý článek...
 
Motivační kurz pro ženy ve výkonu trestu PDF Tisk Email
Pátek, 09 Prosinec 2011 00:00
altVe dnech 3. 11. – 6. 12. 2011 realizovalo Národní centrum pro rodinu projekt „Motivační kurz pro ženy" v největší ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Projekt byl zaměřen na opětovné včlenění žen do rodinného, vztahového a pracovního života po návratu z výkonu trestu. Projekt probíhal v souladu se strategií rodinné politiky a prevence kriminality a byl hrazen z prostředků Jihomoravského kraje.
 
Chceme tu zůstat? aneb podpora zdravé rodiny v rukou komunálních politiků PDF Tisk Email
Úterý, 25 Říjen 2011 00:00
alt24. 10. 2011 se v Praze uskutečnil seminář zaměřený na rodinnou komunální politiku s podtitulem „Co udělat, aby se demografická krize nedotkla vaší obce". Na semináři, kterého se zúčastnilo více než 50 zainteresovaných posluchačů, vystoupili zástupci Spolku pro obnovu venkova, Magistrátu města Brna, Aliance rodin, Asociace center pro rodinu, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a starosta vítězné obce soutěže Obec přátelská rodině 2010.

alt


Celý článek...
 
Faktory ovlivňující zaměstnanost žen po rodičovské dovolené PDF Tisk Email
Úterý, 28 Červen 2011 00:00
alt24. května 2011 se konal v kongresovém centru Hotelu Continental v Brně mezinárodní seminář s názvem „Faktory ovlivňující zaměstnanost žen po rodičovské dovolené“ v rámci projektu M_Anima. Socioložka Christine Nußhart přiblížila možnosti vzdělávání žen vedoucího k posílení zaměstnatelnosti v Německu, o situaci matek v oblasti zaměstnanosti ve Francii a Švédsku pohovořila Maria Hildingsson z Rodinného svazu Francie. Čeští odborníci se zabývali problematikou zaměstnaných matek malých dětí z pohledu matky i dítěte.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Stránka 1 z 4

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny