Národní centrum pro rodinu | Naše akce | Senátní konference
Senátní konference
XV. mezinárodní konference o rodinné politice PDF Tisk Email
Pátek, 10 Červen 2016 00:00
logo_konf_SenatLetošní konference, která se již patnáctým rokem uskutečnila 2. května 2016 v Jednacím sále Senátu PČR, se věnovala tématu „Průsečíky generací z pohledu rodinné politiky“. V programu vystoupili mimo jiné socioložka PhDr. Jiřina Šiklová, CSc., Dr. Klaus Zeh, prezident Německého rodinného svazu, Dr. Jürgen Borchert, soudce z německého Darmstadtu nebo Mgr. Jan Lorman, ředitel organizace Život 90. Aktuálně Vám přinášíme vyjádření dr. Šiklové a dr. Oujezdské k hlavnímu tématu konference v pořadu Týden v politice (38:25 minuta)» Shrnutí konference najdete zde»
Celý článek...
 
XIV. mezinárodní konference o rodinné politice v Senátu PČR PDF Tisk Email
Středa, 29 Duben 2015 00:00
logo_konf_SenatKonference o rodinné politice s názvem: „Rodinná politika – jaké hodnoty a principy hledáme?“  proběhla 13. 4. 2015 v Senátu PČR za účasti německých a rakouských hostů, českých politiků a odborné veřejnosti. Pořadateli byli Národní centrum pro rodinu, Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu, ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung a Asociací center pro rodinu.
 KAS_Logo
Celý článek...
 
XIII. mezinárodní konference o rodinné politice v Senátu s názvem Témata mezinárodního roku rodiny v evropském kontextu PDF Tisk Email
Pátek, 09 Květen 2014 00:00

logo_konf_Senat19. května 2014 se v Jednacím sále Senátu Parlamentu ČR uskutečnila již XIII. mezinárodní konference o rodinné politice. Téma konference bylo zaměřeno na 20. výročí Mezinárodního roku rodiny, k jehož slavení vyzvalo OSN členské státy. Program sledoval záměr OSN, která věnuje pozornost mezigenerační solidaritě, slučitelnosti rodiny a zaměstnání, ohrožení chudobou a sociálním vyloučením.

KAS_Logo

Celý článek...
 
XII. mezinárodní konference o rodinné politice v Senátu s názvem Rodina jako garant odpovědnosti ve společnosti PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Září 2013 00:00
logo_konf_Senat21. října 2013 se v Jednacím sále Senátu Parlamentu uskutečnil XII. ročník mezinárodní konference o rodinné politice.
Konferenci se konala v rámci příprav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny, vyhlášeného OSN. Zaměření referátů se dotýkalo všech čtyř témat, která byla OSN pro letošní rok zvolena pro přípravné konference tohoto výročí: mezigenerační solidarity, slučitelnosti rodiny a zaměstnání, ohrožení chudobou a prevence sociálního vyloučení. V ohnisku zájmu konference byl požadavek prestižního dokumentu evropské rodinné politiky tzv. Osmé zprávy o rodině, vydané v roce 2012 německou spolkovou vládou, aby „opatření rodinné politiky umožňovala rodině převzít odpovědnost za sebe samu".
logoCNFKAS_Logo
Celý článek...
 
Rodinná politika a faktory ovlivňující autonomní chování rodiny při naplňování jejích společensky nezastupitelných funkcí PDF Tisk Email
Středa, 21 Březen 2012 07:49
alt

XI. mezinárodní konference o rodinné politice

20. března 2012 se v Jednacím sále Senátu PČR uskutečnil další ročník konference s názvem: „Rodinná politika a faktory ovlivňující autonomní chování rodiny při naplňování jejích společensky nezastupitelných funkcí“. Sborník textů z přednesených příspěvků a diskusí najdete zde».

alt


Celý článek...
 
Rodinná politika v kontextu evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Říjen 2010 00:00

altX. mezinárodní konference

Dne 4. října 2010 se v Jednacím sále Senátu PČR konal již 10. ročník konference o rodinné politice s názvem: „Rodinná politika v kontextu evropského boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení“. Konferenci, kterou ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung a dalšími partnery uspořádalo Národní centrum pro rodinu, zahájil ministr práce a sociální věcí dr. ing. Jaromír Drábek, ze zahraničních hostů přijali pozvání dr. Stefan Fuchs z Německa a prof. Günter Danhel z Rakouska.

alt

Celý článek...
 
Rodinná politika jako nástroj, který umožňuje a podporuje mezigenerační solidaritu PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Říjen 2009 11:23

logo_konf_SenatIX. mezinárodní konference

19. října 2009 se v Jednacím sále Senátu PČR uskutečnila IX. konference o rodinné politice. Tématem letošního ročníku bylo „Rodinná politika jako nástroj, který umožňuje a podporuje mezigenerační solidaritu“ Ze zahraničních hostů vystoupila poslankyně Evropského parlamentu Anna Záborská, odborníci z univerzit v Münsteru a ve Vídni Irene Gerlach a Wolfgang Mazal, Bernhard Eder z KAB v Bavorsku, z našich odborníků vystoupili Libor Prudký z CESES, předsedkyně České gerontologické společnosti Iva Holmerová a další – viz shrnutí konference.
altalt

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Stránka 1 z 3

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny