Národní centrum pro rodinu | Události odjinud
Události odjinud
Bezpečné porody pro africké ženy PDF Tisk Email
Úterý, 07 Březen 2017 07:37
Tisková zpráva: Hlasy z Afriky a Evropy se spojují: ANO k bezpečným porodům, NE k potratům!

Federace katolických rodinných svazů v Evropě (FAFCE), jejímž je Národní centrum pro rodinu členem, vydala tiskovou zprávu, jejíž obsah Vám přinášíme:

Poté, co Spojené státy obnovily tzv. Mexico City Policy, se významně omezí financování organizací, které nabízejí v zahraničí služby provádějící interrupce. Týká se to organizací jako International Planned Parenthood Federation, Marie Stopes International a United Nations Population Fund (UNFPA).

Na tento vývoj zareagovaly 2. 3. 2017 evropské vlády (Belgie, Dánsko, Nizozemí, Švédsko) konferenci v Bruselu s cílem zajistit peníze pro ukončování těhotenství. EU bude na konferenci zastoupena, ačkoliv nemá pro toto téma žádnou kompetenci.

Ve videoposelství s názvem: „Diktatura bohatého mecenáše“ se obrací  Obianuju Ekeocha, prezidentka Hnutí Afrika kultura života, na evropské delegáty konference „She Decides“ s otázkou, zda byli už někdy Afričané dotázáni na jejich názor na financování interrupcí v Africe. „Mnoho zemí na Západě, mezi nimi i Kanada a Nizozemí, se rozhodly vybírat peníze: ne na potraviny, ne na vodu, nevybírají peníze, které by Afričané mohli použít v souladu s vlastní odpovědností. Místo toho vybrali milion dolarů pro tzv. bezpečné potraty. Pro paní Ekeocha je „při tom tak zoufale zarážející , že evropské země ani nepomyslely na možnost zeptat se Afričanů, co skutečně chtějí“.  Paní Ekeocha prezentuje výsledky výzkumů, které dokládají, že interrupce jsou pro velkou většinu mnoha afrických zemí zcela nepřijatelné. Podle ní jde o „novou formu kolonialismu, kulturní imperialismus, diktaturu bohatého mecenáše“. K západním národům adresuje výzvu: „O co prosíme, je podpora bezpečných porodů afrických miminek!“

Přítomnost význačných osobností jako Komisaře pro rozvoj Neven Mimica, výkonného ředitele United Nations Population Fund (UNFPA) Babatunde Osotimehina, ředitele UN-Women Phumzile Mlambo-Ngcuky, zástupce Nejvyššího komisaře pro lidská práva Kate Gilmora a zástupce generálního ředitele Světové zdravotnické organizace Flavia Bustrea na konferenci je velkým otazníkem, protože jak Evropská komise, tak Rada Evropy během let jednoznačně konstatovaly, že interrupce nepatří do kompetence EU.

Je důležité mít na paměti, že Evropská unie nemá pravomoc financovat služby provádějící interrupce. 10. prosince 2013 přijal Evropský parlament rezoluci, kde se říká, že „utváření a naplňování politiky sexuálního a reprodukčního zdraví a předmět sexuální výchovy na školách patří do pravomoci členských států.“

Mimo to se téměř dva miliony lidí podepsaly pod občanskou iniciativu „One of us“, která vyzvala Evropskou komisi, aby zastavila finanční podporu iniciativám, které se jakýmkoliv způsobem podílejí na interrupcích.

Je proto nutné, aby se představitelé EU zřekli jednání, které je v rozporu jak s kompetencemi EU, tak s vůlí Afričanů a Evropanů požadujících bezpečné porody a pomoc podpořit zdraví matek, nikoli interrupce.
 
Konflikt mezi rodiči očima dětí - seminář v Praze PDF Tisk Email
Pátek, 02 Září 2016 08:46
charita_prahaDne 19. září se od 16.00 na adrese Renoirova 614/7 v Praze 5 uskuteční seminář Arcidiecézní Charity vedený speciální pedagožkou Mgr. Evou Píseckou a sociálním pracovníkem zaměřeným na komunikaci Mgr. Janem Konopáskem. „Opět se sejdeme nad rodičovskými konflikty za přítomnosti dětí, budeme se učit nácviky komunikačních dovedností před dítětem a sdílet své zkušenosti s konflikty s ostatními maminkami a tatínky.“ Přihlášky a informace»
 
Den pro rodinu 13. 8. 2016 v Praze PDF Tisk Email
Pátek, 05 Srpen 2016 13:21
logoDPRStatisíce rodičů se v naší zemi denně starají o své děti. Pouze rodina je základem zdravého a prosperujícího národa. Pojďte s námi upozornit na její nedoceněnou roli. Začínáme 13. 8. 2016 ve 14 hodin na Ovocném trhu v Praze, odkud se společně vydáme centrem Starého města na Kampu. Od 15 hodin vás zveme ke strávení letního sobotního odpoledne v parku na Kampě, kde je připraven bohatý program pro celou rodinu. Organizátorem akce je Výbor na obranu rodičovských práv, záštitu převzali Dominik kardinál Duka, O.P., arcibiskup pražský, Ivana Zemanová, první dáma České republiky, Daniel Fajfr, předseda Rady Církve bratrské a předseda Ekumenické rady církví v ČR, Jan Wolf, radní hl. m. Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch  Program a registrace zde»
 
Očima generací - celorepublikový projekt PDF Tisk Email
Středa, 11 Květen 2016 13:49
logo-ocima-generaciVýstava i Festival OČIMA GENERACÍ jsou projektem společenské odpovědnosti a jeho nosným tématem je mezigenerační soužití. Projekt byl zahájen v roce 2014 a od tohoto roku je postupně realizován a rozšiřován v různých regionech ČR. V roce 2016 je již ve fázi celorepublikového Festivalu. Projekt má dlouhodobou vizi směřující k prohlubování a zlepšování mezigeneračního soužití, přibližování a prohlubování společenských norem, které by měly vytvářet vzájemnou pozitivní akceptaci napříč generacemi.
Celý článek...
 
Národní pochod pro život 2016 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 17 Březen 2016 09:49
NPPZ_2016_smallXVI. Národní pochod pro život se uskuteční v sobotu 2. dubna 2016 v Praze. Tisíce účastníků chtějí zviditelnit potřebu společenské podpory žen čekající nečekaně dítě a zdůraznit opomíjenou zodpovědnost mužů. Registrace, program, objednání triček, letáčků, plakátků a další informace jsou průběžně doplňovány a aktualizovány zde». Registrace probíhá do 25. března, s rodinami se setká i kard. Dominik Duka, OP. Účastníci mohou využít také vlak z Brna do Prahy a zpět za zvýhodněnou cenu a pro děti do 15 let zdarma. Více»
 
Časopis Rodinný život 1/2016 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 17 Březen 2016 09:37
RZ_1_2016První letošní číslo časopisu Rodinný život s názvem Církev 21. století je nejen o současných radostech a bolestech společenství věřících, ale také o výzvách určených každému z nás. V církvi jsou zdravé názory důležité, ale nejzásadnější je zkušenost vztahu. V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, setkání s andělem Cherubínem, tvoření pro děti, lahodný recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích. Více»
Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Konference Otázky rodiny v současném světě a současné církvi PDF Tisk Email
Středa, 21 Říjen 2015 14:28
KTF4.–5. listopadu 2015 se uskutečnila v Praze mezinárodní vědecká konference, na které vystoupila řada významných domácích hostů, ze zahraničí pak prof. Zulehner z Teologické fakulty Vídeňské univerzity. Program a další informace»
 
Rodina a profese – konflikt, nebo harmonie? PDF Tisk Email
Středa, 10 Červen 2015 11:45
konf_Rod_Prof_smallPoslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová ve spolupráci s K-A-S  pořádá 26. června 2015 mezinárodní konferenci v Jednacím sále Senátu v Praze od 9:00 hod. Tématem jednání bude slaďování rodinného a profesního života a role členských států EU v něm. Program konference»
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Stránka 1 z 10

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny