Národní centrum pro rodinu | Výchova ke vztahům | Nabídka pro školy
Nabídka pro školy PDF Tisk Email
Středa, 11 Červenec 2012 11:54
Zabýváme se vztahy, mluvíme o nich, věnujeme jim pozornost. Cílem našeho snažení je minimalizovat rizika, věříme na prevenci.  
Zároveň chceme dětem a mladým lidem ukázat, že otevřený pohled na sebe může být zdrojem radosti a sebepodpory v klíčových životních rozhodnutích.  
Národní centrum pro rodinu spolupracuje s řadou organizací, které se na vysoké profesionální úrovni věnují prevenci rizikového chování dětí a mládeže formou přednášek a seminářů přímo na školách.  
Vybírat můžete přímo zde, v případě zájmu kontaktujte přímo vybranou organizaci nebo nás – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

  • ACET (Aids, Care, Education, Training) je mezinárodní organizace zaměřená na prevenci AIDS. ACET ČR dlouhodobě působí na základních a středních školách i v dětských domovech. Podívejte se na aktuální témata přednášek z cyklu Zvol si život nebo dalších oblastí. Je z čeho vybírat.

  • Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky. Sdružení realizuje přednášky na školách zaměřené na výchovu k zodpovědnému partnerství, manželství a rodičovství. Zahrnuta je zde řada témat od dospívání a osobní hygieny v něm, vztahy v rodině a vztahy partnerské, informace z oblasti prenatálního vývoje člověka, těhotenství, porodu a antikoncepce. Vlídné lektorky, pozitivní přístup.

  • „ANO – sobě, druhým, životu" zahrnuje širokou škálu programů osobnostního rozvoje, realizovaných na všech stupních škol (včetně mateřských). Jednotlivé programy je možné cíleně kombinovat podle zakázky zadavatele. Dynamická lektorka pravidelně zaujme dospělé i děti, včetně dětí se specifickými vzdělávacími potřebami nebo děti z jiného sociokulturního prostředí.

  • Zejména v plzeňském kraji a okolí, ale také na Vsetínsku a jinde na Moravě působí Národní iniciativa pro život s preventivními programy pro I. i II. stupeň základních škol a také pro SŠ. Pořádají také akreditovaný kurz pro pedagogy „Moje cesta na svět – výuka rodinné a sexuální výchovy na I. stupni ZŠ". Mezi lektory je i řada mužů, což oceňují zejména učitelé na středních školách a učilištích s výraznou převahou chlapců.


 

 

 


 

 

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny